Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září - listopad

Listopad:

Dokončujeme první lekci. Máme za sebou čtvrtletní test, dopadl hrozně, nejvíce jsme pohořeli na cvičeních, kde byl smíchaný přítomný čas průběhový a prostý. Také známkování jsem dala hodně přísné, příště se polepším. 

V listopadu jsme začali probírat nové učivo - minulý čas slovesa být. Doporučuji učit se z hodiny na hodinu, ať se vám to za pár týdnů všechno nezamotá. Na konci sešitu máte vlepenou vysvětlenou gramatiku. Poslední týden v listopadu jsme se podívali na pravidelná slovesa, kterým se budeme věnovat i téměř celý prosinec.

Říjen:

Opakujeme přítomný čas průběhový a prostý. Samostatně nám jde pěkně, ale když se ve cvičení namíchá, je to katastrofa.

 

Září:

Zatím jsme zopakovali sloveso být (am, is, are), umět (can) a mít (have got) a vazbu There is, there are.

Probrali jsme ukazovací zájmena THIS, THAT, THESE, THOSE.

Zopakovali jsme předložky místa (in, on, under, in front of, behind, next to, between, opposite) a oblečení.

Opakujeme přítomný čas prostý a průběhový.

Je třeba se naučit řádně slovíčka z 1. lekce a každý týden si na svém CD projet minimálně Vocabulary Bank k příslušné lekci, lépe ale i celou probíranou lekci v levém sloupečku. Až postoupíme dále, učíme se vždy slovíčka příslušné lekce a pravidelně na svém CD procvičujeme probíranou lekci a Vocabulary Bank. Komu nevyhovuje přepisování slovíček do slovníčku, učí se je dle svých potřeb ( vytiskne se, podtrhává, vybarvuje...). Slovíčka je možné učit se i přímo z CD - stačí si vypnou anglickou nebo českou verzi, případně si dát jen zvuk - předváděli jsme si v hodině.

Have a nice day.

LS